portal osiedli, dzielnic i miast

Kraków Gant na Olszy - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Gant na Olszy - sprawy osiedlowe » Forum » Usterki
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Usterki

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
EmKaTeKa 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Gru 29, 2010 11:01
Posty: 23
Skąd: Krak

PostWysłany: Wto Paź 04, 2011 19:24    Temat postu: Usterki

Mija już prawie rok od od zakończenia budowy naszego bloku.
Czy pojawiają się usterki w mieszkaniach? Pęknięcia na ścianach itp?
Jestem ciekaw jak u Was wygląda sprawa zgłaszania takich usterek?
Z mojej strony nie mogę doprosić się o usunięcie tych usterek.
A kontakt z Panem Adrianem ze strony Ganta to jest prawie
żaden tzn. zero informacji zwrotnej czy zgłoszenie zostało przyjęte i jaki jest przewidywany termin oczekiwana na realizację itp.
aaADdd 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Lut 16, 2011 17:15
Posty: 28
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Śro Paź 05, 2011 15:22    Temat postu: Re: Usterki

Ja zgłosiłem w sierpniu problemy (pęknięcia, ciemniejsze pasy na ścianach, problemy ze stolarką, zły kierunek spadu parapetu) i jeszcze czekam... otrzymałem tylko informację "przekazuje do Głównego Wykonawcy. Osoby z ramienia firm odpowiedzialnych za usterki będą się z Panem kontaktować telefonicznie."
jaksza 
   

Zaglądajacy


Wiek: 51
Dołączył: Pon Gru 27, 2010 21:53
Posty: 17
Skąd: krk_olsza

PostWysłany: Czw Paź 06, 2011 18:46    Temat postu: Re: Usterki

Ja, a potem się okazało że nie tylko ja ale cały pion, walczyłem od lutego z usterką na balkonie. Zresztą "walczyłem" to może złe określenie, bo czas pokaże czy to już sprawa zamknięta.
Dopiero postraszenie prasą i prawnikami i zwarcie szyków przez zainteresowanych zaowocowało tym , że ktoś się wreszcie ocknął w gancie i coś naprawili. a czy skutecznie... czas pokaże
mazurecki 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Maj 13, 2011 8:00
Posty: 53
Skąd: Wieczysta

PostWysłany: Czw Paź 06, 2011 19:11    Temat postu: Re: Usterki

Zgłosiłem usterkę ok. 2 m-ce temu. W końcu niedawno dostałem odpowiedź, że przekazano zgłoszenie do Generalnego Wykonawcy. Poziom załatwiania takich spraw jest delikatnie mówiąc żenujący, od znajomych, którzy kupowali mieszkania w innych inwestycjach w Krakowie (innych deweloperów) wiem, że takie sprawy załatwiane są od razu. Gant jest pod tym względem wyjątkowy (w sensie negatywnym, żeby było jasne).

Nie wiem, jak sąsiedzi, ale ja od Pana Krzystofa, który na początku po oddaniu budynku był tutaj w biurze słyszałem, że po ok. roku od oddania budynku Gant odświeży korytarze (brudne ściany i pęknięcia, które były już wtedy).
aaADdd 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Lut 16, 2011 17:15
Posty: 28
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pią Paź 07, 2011 11:49    Temat postu: Re: Usterki

mazurecki, tak, tak... już widzę jak odmalują ściany... tak samo jak podczas odbioru mieszkania osoba z Ganta mówiła "tylko proszę nie kupować jeszcze lampy na balkon, bo my je w ciągu najbliższego miesiąca kupimy, żeby wszyscy mieli jednakowe i była jakaś spójność", a już po podpisaniu aktów na spotkaniu wspólnoty jak ktoś o to zapytał to powiedziała że "o niczym takim nie było mowy". No cóż: Gant - jaki jest - każdy widzi Wink
ika2708 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Cze 07, 2011 9:18
Posty: 3
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Paź 07, 2011 15:27    Temat postu: Re: Usterki

Ostatnie piętro jest dość wyjątkowe pod tym względem, jest ostatanie, dlatego liczba usterek jest tam statystycznie większa Sad Zdumiejwające jest to, że to na mój wniosek a nie zarządcy (który powinien robić przegląd budynku), zgłaszone zostało:
- zacieki z dachu na korytarzu: nad windą, przy wentylatorze, obawiam się że po obecnej zimie, będzie już tam grzyb Sad walczę z tym od jakiegoś czasu, zgłaszałam te usterki jeszcze do ganta Sad
-uszkodzony właz na dach, podobno czekamy na przegląd ze stony ganta
-nieprawidłowe założenie drabinki, co skutkuje tym, że osoby wchodzące na dach (notabene klucze podobno ma tylko zarządca), wchodzą butami po ścianie, co skutuje tym, że jest totalnie zabrudzona Sad niestety nie mogę się doprosić by coś z tym zrobiono Sad

Piszę o tym, ponieważ usterki te dotyczą części wspólnej nieruchomości, nie wiem, być może powinniśmy się spotkac i porozmawiać, bez sensu jest narzekać i nie podjąć jakiś działań, a wszyscy wiemy, że tak jak jest być nie może.
aaADdd 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Lut 16, 2011 17:15
Posty: 28
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pon Paź 10, 2011 15:00    Temat postu: Re: Usterki

A mnie drażni cały czas włączone oświetlenie zewnętrzne co najmniej od ubiegłego czwartku... biorąc pod uwagę, że zainstalowane są najzwyklejsze żarówki (nie energooszczędne) to wspólnotę trochę pociągnie po kieszeni... ja zgłaszałem to do Pani Zemły już w piątek z rana - do tej pory nie zostało poprawione...
mazurecki 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Maj 13, 2011 8:00
Posty: 53
Skąd: Wieczysta

PostWysłany: Pon Paź 10, 2011 22:05    Temat postu: Re: Usterki

Natomiast we włączonym ponownie nie tak dawno oświetleniu na wjeździe do parkingu podziemnego przepaliły się juz chyba ze 3 żarówki.
aaADdd 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Lut 16, 2011 17:15
Posty: 28
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Wto Paź 11, 2011 11:13    Temat postu: Re: Usterki

mazurecki napisał:
Natomiast we włączonym ponownie nie tak dawno oświetleniu na wjeździe do parkingu podziemnego przepaliły się juz chyba ze 3 żarówki.

Aaaa... bo jak wymieniają na najzwyklejsze 60W, a świecą się przez ponad 12h/dobę to ile mają wytrzymać? Jeśli mają wymieniać na takie najzwyklejsze i ma to ciągnąć tyle prądu (18 żarówek x 60W = 1080W, więc przez dobę to zjada ponad 12kWh), to jakoś przeżyję bez tego podświetlenia...
Swoją drogą proponowałbym się zastanowić nad kwestią oświetlenia wjazdu: może zrobić na fotokomórkę, albo żeby zaświecało się tylko wtedy, jak jest podnoszona i otwarta brama garażowa?
mazurecki 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Maj 13, 2011 8:00
Posty: 53
Skąd: Wieczysta

PostWysłany: Śro Paź 12, 2011 21:50    Temat postu: Re: Usterki

Czyli znów mamy płacić za coś, na co nie wpadli wspaniały projektant i wykonawca budynku. Może jeszcze jakiś stojak rowerowy, bo przypinanie rowerów do poręczy na parterze wygląda żałośnie, poza tym to jest chyba blokowanie ciągów ewakuacynjych.
Luk.Wlk 
   

Nowy na forum


Dołączył: Czw Cze 23, 2011 11:32
Posty: 4
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Lis 06, 2011 13:24    Temat postu: Grzejniki

Nie wiem czy to usterka, ale mam do Was pytanie jak działają grzejniki?
U mnie odkręcone strasznie szumią, co jest denerwujące szczególnie nocą.
Próbowałem już odpowietrzać, ale nie uchodziło powietrze, a od razu wylewała się woda. Sad
mazurecki 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Maj 13, 2011 8:00
Posty: 53
Skąd: Wieczysta

PostWysłany: Nie Lis 06, 2011 20:42    Temat postu: Re: Usterki

Szumią, szumią, nieraz tylko na początku jak się odkręci, a nieraz przez całą noc. Ale to chyba bardziej wina MPECu niż Ganta?
aaADdd 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Lut 16, 2011 17:15
Posty: 28
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pon Lis 07, 2011 14:51    Temat postu: Re: Usterki

U mnie szumią np. kiedy włączam grzejniki lub jeśli zwiększam temperaturę. Jak już nagrzeją pomieszczenie do zadanej na skali temperatury to praktycznie ich nie słychać.
Myślę, że to wynika z klasy zastosowanych głowic/grzejników i nie wiem czy można coś z tym zrobić, bo 'standard wykończenia budynku' (załącznik do umowy) o ile dobrze pamiętam niczego nie charakteryzuje...
mazurecki 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Maj 13, 2011 8:00
Posty: 53
Skąd: Wieczysta

PostWysłany: Pon Lis 07, 2011 18:04    Temat postu: Re: Usterki

Myślę, że dużo gorszą uciążliwością jest hałas z wentylatorów mechanicznych. Chyba w necie na którymś z osiedli Ganta ktoś opisywał ten problem - jak sam wymienił głośne Heliosy na coś innego - na dużo mniejsze i dużo cichsze wentylatory.

U mnie ostatnio nasił się problem z wentylacją kuchenną - jak tylko ktoś z sąsiadów w pionie gotuje obiad i włącza u siebie okap, cały smród wychodzi w moim mieszkaniu. Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim, ale też pierwszy raz mieszkam w budynku Ganta. Gość, który robił u mnie kuchnię stwierdził, że prawdopodobnie wszyscy w pionie jesteśmy podpięci pod jedną rurę wentylacyjną i zawsze będą takie problemy. Myślał, że w XXI wieku już się tak nie buduje i robi się indywidualny wyciąg do każdego mieszkania, ale cóż - Gant dalej tak buduje.
Czy ktoś może ma ten sam problem albo już jakoś sobie z tym poradził? Może pomoże wentylator z filtrem węglowym i zabudowanie wyciągu "wspólnego"?
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Kraków

  

osiedla Krakowa:

  Aleja Kijowska Angel City Angel Plaza Apartamenty Kaskada Apartamenty Na Wierzchowinach 5 Apartamenty Pasternik Apartamenty Pod Magnoliami Apartamenty Przy Bulwarze Apartamenty Śródmieście - Łepkowskiego Apartamenty Wieniawski Atrium Verde Avangarda Biała Polana Bociana domowe pielesze Bocianie Gniazdo Bohomolca (Dom Bud) Bohomolca 1,3,5,7,9,11 (DOM-BUD) Bronowice Residence Brzoskwiniowa Bursztynowy Dom Cegielniana Residence Chełmońskiego City Park Cystersów Cztery Domy Dąbie Park Dom Pod kopcem Dożynkowa Elka Enklawa Łagiewnicka Enklawa na Woli Enklawa Prądnika Enklawa Twardowskiego Europejskie Fabryka Czekolady Fajny Dom Familijne Gant na Olszy Garden Residence Grota Roweckiego (Fronton) Halszki 28 Kamienica Nova Kapelanka / Brożka Kapelanka 6a Kijowska K. Wielkiego (Leopard) Klonowica (Wawel Service) Kłosowskiego 24 Krakowskie Przedmieście Krakowskie Wzgórza Ks. St. Pawlickiego Kuźnica Kołłątajowska Lea Residence Ludwinów Magnolie Malwy Mała Góra Mały Płaszów 4 Mały Płaszów 8 Mały Przewóz Melanitta Apartments Millenia Fort MojeM2 Mozarta Mój Dom Myśliwska Nad Wilgą Natansona Nordic House Nowe Dąbie (BRE.locum) Nowe Dąbie (SEMACO) Nowe Kliny Zacisze Nowy Przewóz Nowy Żabiniec Ogrody Żabińca Ogród Płaszów Osiedle Rodzinne Pasternik Plejady Pod Dębami Pod Fortem Polana Żywiecka - Apartamenty Prądnik Park Przemysłowa 15 Przy Parku Pszenna 5 Reduta Reduta 25 Rezydencja Focha Rua Bonita Salwator City Sentopark (Invest Park) Słoneczna Macedonia Słoneczne Miasteczko Słoneczne Wzgórze Słoneczny Dom Słoneczny Zakątek Start City Stella Nova Studio Art Deco Szwai Szylinga Śliczna Tarasy na Woli Tarasy Verona Torre Verona Trzy Ogrody Twardowskiego (Leopard) Twoje m Ugorek Ukryte Pragnienia Villa Galicja Villa przy Sapiehy Villa Rejtana 4 Ville pod Sikornikiem Walerego Sławka Wielicka Park Wierzbowa (Leopard) Wileńska 4 Willa Sowiniec Wiślane Tarasy Włoska 8A, 8B Wrocławska 80 Wyspiański Park Wzgórze Aleksandry Za Fortem Zachodnia 21 Zaczarowany Młyn Zielona Galicja Zielony Mostek Zielony Ruczaj Zielony Zakątek Zielony Złocień Złocień Złota Brama Złotych Orłów Żabiniec 6

dzielnice Krakowa:

  Bieńczyce Bieżanów-Prokocim Bronowice Czyżyny Dębniki Grzegórzki Krowodrza Łagiewniki-Borek Fałęcki Mistrzejowice Nowa Huta Podgórze Podgórze Duchackie Prądnik Biały Prądnik Czerwony Stare Miasto Swoszowice Wzgórza Krzesławickie Zwierzyniec

W REGIONIE:
Bochnia Chrzanów Kraków Nowy Sącz Nowy Targ Olkusz Oświęcim Tarnów Wieliczka Zakopane

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama