portal osiedli, dzielnic i miast

Kraków Gant na Olszy - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Gant na Olszy - sprawy osiedlowe » Forum » co można zmienić, poprawić (propozycje)
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

co można zmienić, poprawić (propozycje)

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
aaADdd 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Lut 16, 2011 17:15
Posty: 28
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Czw Gru 22, 2011 12:17    Temat postu: Re: co można zmienić, poprawić (propozycje)

"ładniej na Święta"?
Tak brzydkiej windy w nowym budownictwie chyba jeszcze nie widziałem Crying or Very sad
mazurecki 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Maj 13, 2011 8:00
Posty: 53
Skąd: Wieczysta

PostWysłany: Śro Gru 28, 2011 13:19    Temat postu: Re: co można zmienić, poprawić (propozycje)

"ładniej na Swięta", pytanie tylko, co będzie po świętach? Domyślam się, że dla kogoś, kto nie musi po kilka razy dziennie oglądać tych "ch****" (przepraszam za nazywanie rzeczy po imieniu) wydrapanych na drzwiach windy to jest sprawa bagatelna, szczególnie jeśli za nieoglądanie tego bierze jeszcze nasze pieniądze. Dziwne tylko, że tę bagatelną sprawę miało się dać zeszlifować czy coś tam, a do dziś nic w tej sprawie nie jest zrobione!
EmKaTeKa 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Gru 29, 2010 11:01
Posty: 23
Skąd: Krak

PostWysłany: Śro Gru 28, 2011 17:10    Temat postu: Re: co można zmienić, poprawić (propozycje)

Wydaje mi się że co najmniej połowa mieszkań jak nie więcej jest wynajmowana. Można domniemywać, że brak możliwość uzbierania wymaganych 50% do zatwierdzenia bądź odrzucenia uchwały o monitoringu ów właścicielom jest na rękę - brak nie powoduje dodatkowych kosztów w ich przypadku na rzeczy zbędne. Odnoście windy nie dramatyzujmy wcześniej czy później "rozpakowanie" musiało nastąpić bo w nieskończoność nie mogła tak wyglądać. Zgadzam się, że dalej nic nie zostało zrobione w sprawie zakrycia zniszczeń na drzwiach. Znawcą nie jestem ale wydaje mi się, że istnieje możliwość zakrycia tego bez wymiany drzwi na nowe. Z tego co pamiętam z zebrania Pani Zemła podała informację, że coś w sprawie ruszyła (w tym czasie sprawa na tyle świeża i w toku, że nie podano żadnych możliwości usunięcia tych nazwę to rys). Po 8 miesiącach dalej cisza i brak jakiekolwiek informacji co dalej w tej sprawie.
mattsbb 
   

Nowy na forum


Wiek: 33
Dołączył: Pią Paź 14, 2011 14:23
Posty: 1
Skąd: Silesia

PostWysłany: Czw Sty 19, 2012 20:31    Temat postu: Re: co można zmienić, poprawić (propozycje)

"Druga sprawa to parkowanie na nich. Nieraz mam ochotę skopać koło auta stojącego ca całej powierzchni chodnika. Wierzcie mi, jak się idzie samemu to sprawa nie jest aż tak zła jak ma si ę dzieci, które z zasady nie patrzą na drogę i wybiegają na asfalt. zawału można dostać. "

Tak super, dobrze wiedzieć kto rysuje po drzwiach kluczem. Naprawdę, chciałbym parkować na parkingu, nie wadząc nikomu, ale jest jak jest i trzeba to zaakaceptować. Szczególnie teraz gdy działa przedszkole i rodzicę przyjeżdzając po dzieci zajmują na kilkanaście minut większość 'parkingu' (pewnie na nieszczęście wielu chwile przed powrotem z pracy, szkoły).
Chodnik, na którym auta parkują ma kilka metrów, a ten od strony płotu, to już w ogóle porażka. Czy tak trudno te kilka metrów obejść obok auta?nie pokazując, że 'jestem najważniejszy na świecie i należy mi się wszystko'. Wiem, wiem, można parkować na połowie chodnika i jestem tego samego zdania, tylko często jest tak, że jeżeli Pan X zaparkował na chodniku od strony Ganta i wystaję na drogę, tym samym ją zwężając, to osoba parkująca z drugiej strony niestety nie może zachować poprawnych proporcji i jest zmuszona zaparkować 'bardziej' na chodniku, bo w przeciwnym wypadku zwęży tą śmieszną 'drogę'. NIE JEST TO WYWÓD GÓWNIARZA NIE MAJĄCEGO DZIECI, który nie szanuję rodziców, naprawdę ciężko znaleźć tu złoty środek, ale nie popadajmy w skrajność niszcząc komuś karoserię.

Pozdrawiam.
joyjoy 
   

Nowy na forum


Dołączył: Czw Sty 19, 2012 21:05
Posty: 2
Skąd: kraków

PostWysłany: Czw Sty 19, 2012 21:23    Temat postu: PARKING

Tak ja również zgadzam się z MATTSBB. Chciałabym parkować w miejscu gdzie nikomu to nie przeszkadza, ale tak się chyba nie da. Wracam z pracy o godzinie 16:15 i nie mam gdzie zaparkować auta, jak nie na chodniku.
Mało tego kiedyś ktoś uprzejmy zadzwonił po policje i dostałam mandat..... Na całe szczęście to się już nie powtórzyło. Wiec nie dziwie się iż Panu mattsbb porysowano samochód ponieważ wiem jacy ludzie potrafią być mili.Ostatnio zauważyłam ze parę aut własnie jest od ludzi którzy przyjechali po dzieci z przedszkola. Pierwszy raz czekałam paręnaście minut jak odjadą by stanąć na ich miejscu. No cóż, bardzo fajnie, że jest ładna trawka, ale troszkę szkoda ze na tym miejscu nie zrobili parkingu( tym bardziej ze jest jeszcze fryzjer i sklep z częściami samochodowymi w bloku).

Jeszcze jedna sprawa, może wydawać się blacha ale jeżeli ktoś ma wolne w sobotę i niedziele a o 6 rano słyszy ogromny stukot walizki przejeżdżającej na korytarzu to trochę może się zdenerwować Wink. Wiec bardzo proszę osobę żeby ograniczyła hałas Wink

Pozdrawiam
TDPTDP 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Gru 22, 2010 18:00
Posty: 25
Skąd: wojtek30

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 10:32    Temat postu: Re: co można zmienić, poprawić (propozycje)

To, że ktoś stanął czterema kołami na chodniku nie daje prawa do parkowania w taki sam sposób innym parkującym. Wjazd pod drzwi wejściowe jest notorycznie zastawiony. Co w sytuacji jeśli ktoś z mieszkańców będzie potrzebował pomocy karetki. Chodniki są dla pieszych!
Po drugiej stronie ulicy jest płatny parking, gdzie są wolne miejsca. Kilku mieszkańców chce wynająć swoje ,,windy''. Ja jakoś zawsze, w sposób prawidłowy potrafię zaparkować samochód. Jak nie tu, to trochę dalej.
jaksza 
   

Zaglądajacy


Wiek: 51
Dołączył: Pon Gru 27, 2010 21:53
Posty: 17
Skąd: krk_olsza

PostWysłany: Śro Sty 25, 2012 20:45    Temat postu: Re: co można zmienić, poprawić (propozycje)

mattsbb: jak już kogoś cytujesz to zaznacz kogo ok?

Przeczytałem Twojego posta i dopiero po jakimś czasie dotarło do mnie że to moje słowa napisane jakiś czas temu.
Abstrahując od tego, że obecną sytuację odnosisz do tekstu, jaki powstał nieomal rok temu odnoszę wrażenie że kompletnie nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Dlatego postanowiłem napisać i wyjaśnić Ci to jeszcze raz.

Piszesz "Czy tak trudno te kilka metrów obejść obok auta?nie pokazując, że 'jestem najważniejszy na świecie i należy mi się wszystko". Otóż wyobraź sobie, że nastręcza to pewne trudności jak prowadzisz rano dzieci. Jak idę sam nie mam takiego problemu, o czym również napisałem. Będziesz miał swoje dzieci - zrozumiesz.

A teraz Cię zaskoczę. Tak, ja też mam samochód. I jakoś jestem w stanie zaparkować auto CODZIENNIE wzdłuż Janickiego, nie wjeżdżając autem nieomal pod drzwi wejściowe. Mnie korona z głowy nie spada jak muszę przejść te 100 metrów w górę Janickiego do samochodu. Bo tam, wyobraź sobie, miejsca do parkowania są zawsze. No, ale jak ktoś musi z fasonem podjechać pod same drzwi albo parkować na środku zakrętu...
Zapewne powiesz mi "jak nie ja to inni staną" i pewnie masz rację, ale to od nas zależy jak będzie wyglądało otoczenie naszego bloku.
Niemniej dzięki Tobie nauczyłem się chodzić chodnikiem wzdłuż budynku, i już nie mam problemów.

I na koniec,
publicznie na forum zasugerowałeś że porysowałem Ci drzwi od samochodu.
Rozumiem, że masz na to jakieś moce dowody??
A jeśli nie masz, to zastanów sie czasem co piszesz na forum.
Kasia43 
   

Początkujacy


Dołączył: Pią Wrz 30, 2011 19:03
Posty: 9
Skąd: Tuchów

PostWysłany: Śro Kwi 18, 2012 22:02    Temat postu: Re: co można zmienić, poprawić (propozycje)

Dziś parokrotnie natknęłam się na podejrzanych mężczyzn, którzy ewidentnie nie mieszkają w bloku
(wnioskuje z ich zachowania i z tego, że nigdy wcześniej ich nie widziałam, a chcąc nie chcąc już pewne twarze się kojarzyRazz).
Dobiegali do zamykających się drzwi wejściowych, wyjeżdżali na piętro i rozglądali się.
...nie wiem, może tylko sieje panikę, ale polecam zachować ostrożnośćSmile
Dodam ze to mężczyźni ok. 30-40 lat, obaj ubrani w dres.
mazurecki 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Maj 13, 2011 8:00
Posty: 53
Skąd: Wieczysta

PostWysłany: Śro Sie 08, 2012 18:32    Temat postu: Re: co można zmienić, poprawić (propozycje)

Niestety drzwi wejściowe do budynku można bez problemu otworzyć bez użycia domofonu czy klucza. Firma administrująca budynkiem dała ciała na całej linii. Problem zgłaszałem bodajże w lutym czy marcu i do dziś nic w tej sprawie nie jest zrobione (ogromnym problemem jest zaginiony w niewyjaśnionych okolicznościach bolec, który blokowal drzwi od dołu, prawdopodobnie jest jakiś problem ze znalezieniem części zamiennej, pomyśleć, że żyjemy w XXI wieku!). Ten sam problem z brakiem górnego bolca jest już także w drzwiach do śmietnika. Ciekawe, czy lokale usługowe też mają ten sam problem w swoich drzwiach?
kainawc 
   

Początkujacy


Dołączył: Pon Mar 28, 2011 11:10
Posty: 5
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Sie 16, 2012 15:07    Temat postu: Re: co można zmienić, poprawić (propozycje)

Czy nikt nie wpadł na pomysł aby zagospodarować jakoś kwietniki przy głównym wejściu? Stosunkowo niewielkim kosztem możemy znacznie poprawić wygląd bezpośredniego otoczenia bloku.
TDPTDP 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Gru 22, 2010 18:00
Posty: 25
Skąd: wojtek30

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2012 19:55    Temat postu: Re: co można zmienić, poprawić (propozycje)

W kwietniku miały zostać posadzone jakieś niewielkie drzewka, nie wiem czy jest to aktualne. Z pewnością otoczenie wejścia do budynku byłoby ładniejsze.
Odpowiedz do tematu Strona 6 z 6 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Kraków

  

osiedla Krakowa:

  Aleja Kijowska Angel City Angel Plaza Apartamenty Kaskada Apartamenty Na Wierzchowinach 5 Apartamenty Pasternik Apartamenty Pod Magnoliami Apartamenty Przy Bulwarze Apartamenty Śródmieście - Łepkowskiego Apartamenty Wieniawski Atrium Verde Avangarda Biała Polana Bociana domowe pielesze Bocianie Gniazdo Bohomolca (Dom Bud) Bohomolca 1,3,5,7,9,11 (DOM-BUD) Bronowice Residence Brzoskwiniowa Bursztynowy Dom Cegielniana Residence Chełmońskiego City Park Cystersów Cztery Domy Dąbie Park Dom Pod kopcem Dożynkowa Elka Enklawa Łagiewnicka Enklawa na Woli Enklawa Prądnika Enklawa Twardowskiego Europejskie Fabryka Czekolady Fajny Dom Familijne Gant na Olszy Garden Residence Grota Roweckiego (Fronton) Halszki 28 Kamienica Nova Kapelanka / Brożka Kapelanka 6a Kijowska K. Wielkiego (Leopard) Klonowica (Wawel Service) Kłosowskiego 24 Krakowskie Przedmieście Krakowskie Wzgórza Ks. St. Pawlickiego Kuźnica Kołłątajowska Lea Residence Ludwinów Magnolie Malwy Mała Góra Mały Płaszów 4 Mały Płaszów 8 Mały Przewóz Melanitta Apartments Millenia Fort MojeM2 Mozarta Mój Dom Myśliwska Nad Wilgą Natansona Nordic House Nowe Dąbie (BRE.locum) Nowe Dąbie (SEMACO) Nowe Kliny Zacisze Nowy Przewóz Nowy Żabiniec Ogrody Żabińca Ogród Płaszów Osiedle Rodzinne Pasternik Plejady Pod Dębami Pod Fortem Polana Żywiecka - Apartamenty Prądnik Park Przemysłowa 15 Przy Parku Pszenna 5 Reduta Reduta 25 Rezydencja Focha Rua Bonita Salwator City Sentopark (Invest Park) Słoneczna Macedonia Słoneczne Miasteczko Słoneczne Wzgórze Słoneczny Dom Słoneczny Zakątek Start City Stella Nova Studio Art Deco Szwai Szylinga Śliczna Tarasy na Woli Tarasy Verona Torre Verona Trzy Ogrody Twardowskiego (Leopard) Twoje m Ugorek Ukryte Pragnienia Villa Galicja Villa przy Sapiehy Villa Rejtana 4 Ville pod Sikornikiem Walerego Sławka Wielicka Park Wierzbowa (Leopard) Wileńska 4 Willa Sowiniec Wiślane Tarasy Włoska 8A, 8B Wrocławska 80 Wyspiański Park Wzgórze Aleksandry Za Fortem Zachodnia 21 Zaczarowany Młyn Zielona Galicja Zielony Mostek Zielony Ruczaj Zielony Zakątek Zielony Złocień Złocień Złota Brama Złotych Orłów Żabiniec 6

dzielnice Krakowa:

  Bieńczyce Bieżanów-Prokocim Bronowice Czyżyny Dębniki Grzegórzki Krowodrza Łagiewniki-Borek Fałęcki Mistrzejowice Nowa Huta Podgórze Podgórze Duchackie Prądnik Biały Prądnik Czerwony Stare Miasto Swoszowice Wzgórza Krzesławickie Zwierzyniec

W REGIONIE:
Bochnia Chrzanów Kraków Nowy Sącz Nowy Targ Olkusz Oświęcim Tarnów Wieliczka Zakopane

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama