portal osiedli, dzielnic i miast

Kraków Gant na Olszy - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Gant na Olszy - sprawy osiedlowe » Forum » co można zmienić, poprawić (propozycje)
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

co można zmienić, poprawić (propozycje)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
niedri 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Mar 21, 2011 21:07
Posty: 3
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Mar 23, 2011 19:57    Temat postu: co można zmienić, poprawić (propozycje)

Witam, pomieszkuje już w naszym nowym bloku i mam kilka uwag:

1. Brama garażowa - uruchomienie automatycznego zamykania po np 1 min. nie wiem czy włączenie tej funkcji nie wymagałoby zamontowania świateł (zielony, czerwony) przy wjeździe_ idąc za teorią spiskową, czyżby zrobiono to celowo aby teraz zrobić dodatkowe koszty na dodatkowej usłudze ? ważna rzecz, bo często drzwi są otwarte

2. Światła przy wjeździe do garażu - unormowanie sytuacji, rozumiem, że projektant nie sprawdził czy liczba lamp, które zamontowano na wjeździe jest zbyt duża i niepotrzebna, okej, ale rozwiązać można to poprzez np. zapalenie co 3 czy 4 lampy, może czujnik ruchu_sytuacja nie przeszkadza, a irytuje, że jest coś co nie działa

3. ochrona _ albo zarządca uruchomi kamery albo niech wynajmie ochronę_ można zrobić wiele wariantów, ochrona 24h, 12h (noc)

4. rozplanowanie chodników_ porażka_po uruchomieniu sklepów na dole_niestety klienci zrobią sobie ścieżki przez zielone ładne trawniczki

5. chodniki_ jakość wykonania tych chodników pozostawia wiele do życzenia_ nie dogęszczona podbudowa, kostka, która się rusza, docięcie płyt na łuku i wyprowadzenie obrzeża przy nim_bez komentarza, jest jak jest a jest źle

6. tablica ogłoszeń_ powinna być obowiązkowo_naklejanie ogłoszeń na szybie przy wejściu_okej ale wygląda to śmiesznie

7. net i tv kablowa _ bez komentarza, rozumiem neting, że wyłożyli na kable i chcą teraz na tym zarobić sprzedając je przyszłemu operatorowi, ale to tylko świadczy o firmie Gant, że tak dba o przyszłych i jednorazowych swoich klientach (nas) taka prawda

chyba tyle, jest to wszystko do wyprostowania, aby nam mieszkało się lepiej. piszcie państwo jak macie jakieś inne uwagi, może uda się coś z tym zrobić. pozdrawiam
rafal (niedri) Smile
TDPTDP 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Gru 22, 2010 18:00
Posty: 25
Skąd: wojtek30

PostWysłany: Sob Mar 26, 2011 21:04    Temat postu: Re: co można zmienić, poprawić (propozycje)

Dobrze, że forum jest coraz bardziej popularne. Zgadzam się ze wszystkimi punktami poza 3. Otóż decyzja o ochronie musi być naszą wspólną decyzją. Liczba roboczo- godzin w miesiącu to ok. 30x24=720. Do tego czasu dochodzą jeszcze dni wolne pracowników, powiększające tę liczbę. Wychodzili min. 5 etatów przy założeniu, że budynek będzie ,,chroniony'' 24H/d. Moim zdaniem jeśli ochrona, to tylko 24h. Złodziej nie jest idiotą i jest w stanie rozpoznać sytuację. Należy zwrócić uwagę, na to, że nie wszystkie ,,obiekty bloku'' są takie same. Uważam, że właściciele lokali usługowych na parterze powinni płacić znacznie więcej, gdyż dostęp do tych nieruchomości nie stanowi problemu i może się do nich ,,dostać'' z ulicy- są bardziej narażone. Jako właściciel miejsca postojowego liczę się z tym, że zapłacę znacznie więcej niż wynikałoby to z ceny jaką zapłaciłem za ,,windę'', gdyż nie będzie chronione samo miejsce postojowe, ale także mój pojazd. Ochroniarze to nie mogą być osoby, które odsiadują tam ostatnie lata pracy przed emeryturą, panowie renciści itp. tylko osoby, które w sytuacji zagrożenia faktycznie się postawią.
jaksza 
   

Zaglądajacy


Wiek: 51
Dołączył: Pon Gru 27, 2010 21:53
Posty: 17
Skąd: krk_olsza

PostWysłany: Pon Mar 28, 2011 10:02    Temat postu: Re: co można zmienić, poprawić (propozycje)

W sprawie garażu się nie wypowiadam - nie mam i muszę parkować obok bloku.
Chodniki - to osobna epopeja. Abstrahując od wykonani to rozplanowanie rzeczywiście jest katastrofalne. Podejrzewam, że za jakiś czas trzeba będzie co najmniej jedną nitkę dodać.
Druga sprawa to parkowanie na nich. Nieraz mam ochotę skopać koło auta stojącego ca całej powierzchni chodnika. Wierzcie mi, jak się idzie samemu to sprawa nie jest aż tak zła jak ma si ę dzieci, które z zasady nie patrzą na drogę i wybiegają na asfalt. zawału można dostać.
Plamy oleju na chodnikach i zryte kołami trawniki. Zastawiam się czy zarządca coś z tym zrobi, pewnie nic.

I ostatnia rzecz. wczoraj wieczorem wróciłem do domu około 21. na półpiętrze między parterem a garażem ktoś był uprzejmy postawić klocka... Moje gratulacje dla autora tego performance. Wejść do środka bez kodu lub klucza się chyba nie da.... Wniosek, że to ktoś znający kod "nie doniósł". I tu pojawia się moje pytanie - kiedy kody wejściowe zostaną zindywidualizowane?? Bo teraz pół miasta je zna i właśnie wczoraj mieliśmy tego wybitny przykład.

Tematu kablówki i netu nie podejmuję bo nerwy mam słabe ostatnio...
EmKaTeKa 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Gru 29, 2010 11:01
Posty: 23
Skąd: Krak

PostWysłany: Pon Mar 28, 2011 18:40    Temat postu: Re: co można zmienić, poprawić (propozycje)

"I ostatnia rzecz. wczoraj wieczorem wróciłem do domu około 21. na półpiętrze między parterem a garażem ktoś był uprzejmy postawić klocka... Moje gratulacje dla autora tego performance. Wejść do środka bez kodu lub klucza się chyba nie da.... Wniosek, że to ktoś znający kod "nie doniósł". I tu pojawia się moje pytanie - kiedy kody wejściowe zostaną zindywidualizowane?? Bo teraz pół miasta je zna i właśnie wczoraj mieliśmy tego wybitny przykład."

Troche szokujące to co piszesz... brak słów.
Dobrze prawisz odnośnie kodów powinien być zmieniony i to jak najszybciej /najlepiej indywidualny dla każdego mieszkania/. Podzielam też pogląd co do ochorny - jestem jak najbardziej za tym żeby była całodobowa ale bardziej "reprezentatywna" tzn. w razie konieczności żeby zadziałała a nie wzbudziła litośćSmile
mar1234 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Paź 13, 2010 22:20
Posty: 37
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Mar 28, 2011 22:31    Temat postu: Re: co można zmienić, poprawić (propozycje)

Szczerze mówiąc, to brakuje mi słów... Sad
Wracając do tematu zmian, to ze swojej strony proponuję:
- zastanowienie się nad sensownym operatorem TVK, który oferuje także internet (z Netingiem umowy podpisywać nie zamierzam, nie akceptuję standardów obsługi, a przede wszystkim jakości usług),
- kostka chodnikowa pozostawia wiele do życzenia, identyczna sytuacja dotyczy trawników,
- wewnętrzne drzwi przciwpożarowe - brak spowalniaczy, co powoduje, że drzwi "zatrzaskują się" (kwestie estetyki przemilczę...),
- światło w częściach wspólnych - bak czujników ruchu,
- oświetlenie "placu zabaw" - włączane jest w godzinach, kiedy jest jeszcze jasno,
- zmiana kodów dostępu na indywidualne.

Przyznam szczerze, że z niecierpliwością czekam na spotkanie Wspólnoty i zmiany.
aaADdd 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Lut 16, 2011 17:15
Posty: 28
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Śro Mar 30, 2011 18:36    Temat postu: Re: co można zmienić, poprawić (propozycje)

niedri, zgadzam się z Tobą w 100%.

Osobiście preferowałbym ochronę 12h, jako że kosztuje połowę mniej, a i tak nie ma żadnej 100% ochrony przed kradzieżami (na os. Eldorado AWIMu okradziono mieszanie na parterze, pomimo 24h ochrony i obowiązkowemu chodzeniu ochrony po osiedlu) - jak złodziej się uprze, to nie ma na to rady. Jednakże tego się nie obawiam (AC na samochód, brak cennych rzeczy w mieszkaniu), natomiast do szewskiej pasji doprowadzało mnie trzymanie samochodu na parkingu pod blokiem w centrum miasta, kiedy to średnio raz na pół roku ginęło mi radio, kołpaki, obrysówki (Volvo V40), czy nawet wkłady lusterek Zły Dodatkowo ostatnio po naszym bloku chodziła jakaś kobieta w okolicach godziny 22 i najpierw naciskała na klamkę, a następnie naciskała dzwonek i prosiła o "poratowanie na bilet". A takie sprawy załatwi nawet 12h ochrona. Jeśli jednak wpólnota uprze się na ochronę w trybie 24h - nie będę protestował. Co do wieku i wyglądu nie mam wymagań (zarówno na Eldorado, jak i Kamienicach Herbowych są starsi panowie i nie widzę w tym problemu, BTW to ciekaw jestem kto inny byłby chętny do pracy za 5zł/h)
TDPTDP 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Gru 22, 2010 18:00
Posty: 25
Skąd: wojtek30

PostWysłany: Śro Mar 30, 2011 21:00    Temat postu: Re: co można zmienić, poprawić (propozycje)

Należy się zastanowić co się zmieniło od momentu kiedy ochronna zniknęła. W moim odczuciu nic. Może ktoś wytłumaczy jaki jest sens chronić budynek tylko przez dwanaście godzin? A może po prostu lepiej zastanowić się nad ubezpieczeniem budynku?
Co do wyglądu ochroniarzy - co z tego, że dla mieszkańców nie ma on znaczenia. Przecież ochrona nie jest po to żeby chronić nas przed nami samymi! Dla potencjalnego złodzieja, czy kogo tam, wygląd, wiek, sprawność fizyczna ochrony to podstawa.
W kraju jest jeszcze taki organ jak Policja i nr 997 Surprised
czekolada 
   

Początkujacy


Dołączył: Nie Lut 06, 2011 19:04
Posty: 8
Skąd: Wadowice

PostWysłany: Śro Mar 30, 2011 21:28    Temat postu: Re: co można zmienić, poprawić (propozycje)

A dla mnie jednak coś się zmieniło. Nikt nie patrzy na mnie jak na potencjalnego złodzieja, gdy czytam ogłoszenia przyklejone na drzwi, albo przeglądam się w lustrze Very Happy

A teraz wystosuję apel do wszystkich mieszkańców - moi drodzy, te nieszczęsne drzwi na korytarzu (przeklęta ochrona przeciwpożarowa!) na prawdę można cicho zamykać. Sama zawsze tak robię. To trzaskanie sprawia, że wszystko mi się w mieszkaniu trzęsie. Drzwi zewnętrzne nieustannie podskakują. A każdy chce mieć do cholery trochę spokoju we własnych czterech ścianach. Wielokrotnie ten huk obudził mnie w nocy. Nie zapominajcie, że obok was, za zamkniętymi drzwiami, ktoś jednak mieszka!
niedri 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Mar 21, 2011 21:07
Posty: 3
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Mar 30, 2011 23:15    Temat postu: Re: co można zmienić, poprawić (propozycje)

cichy domyk inaczej zwany samodomykacz powinien być zamontowany (należało by sprawdzić ewentualnie przepisy ppoż) jedna dwie lub trzy osoby zamykają ale jak wracam z zakupami czy spieszę się gdzieś to z całym szacunkiem sam ich nie domykam bo zdarza się mi zapomnieć ich cicho zamknąć (nie ze złośliwości) Smile wybaczcie sąsiedzi

piszecie o ochronie i wieku bądź wyglądzie ... prawda jest taka, że nie jest istotne kto będzie nas chronił, ochroniarz nie będzie narażał własnego zdrowia i choćby miał 20 czy 50 lat, ma w obowiązku służbowym niezwłocznie powiadomić brygadę interwencyjną ( tak to działa ).
Ważne by były to osoby w miarę rozgarnięte i deczko bardziej kulturalne niż poprzedni panowie. Kwadratowy

co do parkowania na chodnikach_ problem typowy i nierozwiązany na większości ulic przy blokach do dzisiaj, można z tym walczyć montując choćby słupki przynajmniej na odcinku prowadzącym do chodnika w stronę przystanku

kwestia rozwiązania i obniżenia krawężnika dla osób niepełnosprawnych_ zapomniano i to powinno się poprawić
TDPTDP 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Gru 22, 2010 18:00
Posty: 25
Skąd: wojtek30

PostWysłany: Czw Mar 31, 2011 14:46    Temat postu: Re: co można zmienić, poprawić (propozycje)

Dla mnie brygadą interwencyjną jest np. Policja. W temacie ochrony należy się spotkać, zadać pytanie: 1. czy jesteś za ochroną? odp a)tak lub b)nie, jeśli a to należy przeprowadzić drugie głosowanie 2. czy chcesz ochronny 6h/8h/12h czy np 24h/ interwencja na wezwanie itp.- kafeterie jest przykładowa.
Porównywanie skromnego ,,Ganta na olszy'' do Eldorado jest delikatnie mówiąc nieco chybione Very Happy
EmKaTeKa 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Gru 29, 2010 11:01
Posty: 23
Skąd: Krak

PostWysłany: Czw Mar 31, 2011 16:33    Temat postu: Re: co można zmienić, poprawić (propozycje)

Dokładnie nie ma co sie porównywać do innych. To jest w naszej gestii jak zdecydujemy. Odnośnie ochrony stwierdzenie, że patrzą na mnie jak na potencjalnego złodzieja uważam za mocno chybione. Panowie za to otrzymywali wynagrodzenie aby się interesowali kto wchodzi... wiadomo z czasem mieszkańców poznają to wiedzą kto swój Smile Odnośnienie zagwarantowanie bezpieczeństwa - oczywiście nie ma 100% takiego środka ale sens w ochronie jest taki żeby to prawdopodobieństwo zminimalizować. Ktoś wczęśniej napisał, że jak włamywacz będzie się chciał włamać to i tak się włamie to można by stwierdzić, że lepiej zostawiać otwarte drzwi co by czasem taki włamywacz zamka nie popsuł i sobie krzywdy zrobił... moi drodzy nie popadajmy w skrajności. Podtrzymuje swoją opinie, że jak już ochrona to 24h i na miejscu a nie dojeżdzająca i na telefon bo taką rolę pełni Policja.
mar1234 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Paź 13, 2010 22:20
Posty: 37
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Mar 31, 2011 23:01    Temat postu: Re: co można zmienić, poprawić (propozycje)

Czekolada, w 100% popieram Twoj apel dot. zamykania drzwi. Zglaszalem to juz w biurze Ganta, ale efektow nie ma. Wiem, ze powinienem zlozyc swoje uwagi na pismie i w nablizszym czasie to zrobie.
Uwazam, ze jako Wspolnota nie powinnismy ponosic kosztow naprawiania usterek, gdyz powinno to byc wyegzekwowane przez Ganta od wykonawcy.

W sprawie ochrony mam mieszane uczucia. Przez wiele lat mieszkalem na strzezonym osiedlu, w ktorym zdarzaly sie kradzieze, a kradli mieszkancy. Sad Nadal uwazam, ze wiele zalezy od nas samych. Wystarczy interweniowac.
czekolada 
   

Początkujacy


Dołączył: Nie Lut 06, 2011 19:04
Posty: 8
Skąd: Wadowice

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2011 12:08    Temat postu: Re: co można zmienić, poprawić (propozycje)

EmKa TeKa - To, że ktoś na mnie patrzy jak na potencjalnego złodzieja to nie jest chybione porównanie. Sens w kupowaniu własnego mieszkania polega między innymi na tym, że jestem U SIEBIE. W przeciwieństwie do tych panów... A umiejętność rozpoznania prawdziwego zagrożenia od urojonego to esencja ochrony. Nie mam ochoty płacić 100zł miesięcznie za wątpliwy komfort czucia się jak w hipermarkecie. Tamtym panom 4 miesiące nie wystarczyły na to, żeby zapamiętać kto jest „swój”. Paranoja jakaś. Nie chcę być niesprawiedliwa, jeden ochroniarz był sympatyczny. Początkowo strasznie irytowało mnie jego wścibstwo, ale potem się do niego przekonałam. On przynajmniej znał wszystkich mieszkańców, często nawet po imieniu. To mu pozwalało rozpoznać zagrożenie. Ale reszta... Jak wynosiłam sterty śmieci z urządzania mieszkania, ogromne kartony itp. to im się nawet drzwi nie chciało otworzyć, żeby pomóc kobiecie. Tacy byli zajęci robieniem groźnej miny. Na zwykła ludzką uprzejmość nawet ich nie było stać. Chociaż nie, pewnie myśleli, że jestem włamywaczem, skoro tak latam w kółko z tymi śmieciami...

mar1234 - mam nadzieję, że mieszkasz na moim piętrze!
Very Happy
TDPTDP 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Gru 22, 2010 18:00
Posty: 25
Skąd: wojtek30

PostWysłany: Czw Maj 12, 2011 18:46    Temat postu: Re: co można zmienić, poprawić (propozycje)

25 maja ma sie odbyć spotkanie mieszkańców,
W związku z tym, chciałem zwrócić Państwa uwage na kilka kwestii:
- ktoś rozbił szklane podświetlenie koło domofonu. Znajdował się tam kostka brukowa( mieszkańcom służyła do blokowania dzrzwi), która z pewnością przysłużyła się do zniszczenia dekoracji. Gdy to zobaczyłem, wyrzuciłem ją. Wczoraj wracając wieczorem, sytułacja się powtórzyła. Widać kolejne pęknięcia, a koło nich nowy kawałek bruku...Zdaje sobie sprawę, że debil niszczący czyjąś własność może przynieść własne narzędzia, ale poco prowokować?
-dziś jadąc windą zobaczyłem, że ktoś porysował ją w środku...
Ktoś zgłasza te akty wandalizmu na policję?
- teraz w kwesti rękojmi czy też gwarancji Ganta- Na ścianach widać ogromne pęknięcie, czy Gant nie usuwając ich na bieżąco, wydłuży gwarancję o czas ich naprawy?- Ostatnio miałem okazję rozmawiać z osobą, która była na budowie naszego bloku, i twierdzi, że skala pęknięć ścian jest wynikiem zalania fundamentów, przez wodę, która je poważnie naruszyła.
Chciałem zaproponować Państwu ogrodzenie terenu. Nie wiem czy jest to teraz możliwe? Denerwuje mnie parkowanie cztera kołami na chodniku, deptanie trawnika itp. Jeśli w całości nie jest to możliwe, to przynajmniej tylną część można by zamknąć...
-Jak wiemy ma w budynku powstać przedszkole. To co jest za budynkiem zostało uznane jako plac zabaw. Uważam, że jeżeli ktoś chce czerpać dochody z własności wspólnoty( placu zabaw) powinien się z nią nimi podzielić...
- i ostatnie: prośba do mieszkańców o nie rzucanie z balkonów niedopałków papierosów, zarówno na balkony sąsiadów jak i na trawnik.
mar1234 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Paź 13, 2010 22:20
Posty: 37
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Maj 12, 2011 23:41    Temat postu: Re: co można zmienić, poprawić (propozycje)

Sam miałem ochotę wyrzucić tę kostkę i zastanawiałem się, kto mnie ubiegł. Smile

Mnie także irytuje niszczenie naszej wspólnej własności. Porysowanie drzwi windy to już przesada. Nie wiem, kto czerpie z tego satysfakcję...

O stłuczonej szybie poinformowałem zarządcę. Nie wiem co Ona zamierza z tym zrobić, ale mam nadzieje, ze jako Zarzadca podejmie jakas akcje.

Z parkowaniem gdzie popadnie to też lekka przesada. Ostatnio zwróciłem uwagę, że ktoś często zostawia motocykl przed wejsciem do budynku, a zdarza się, że kołami dotyka elewacji, która w tym miejscu jest już brudna. Może kolejnym razem warto wezwać jakieś służby, przynajmniej będziemy wiedzieli kto pokryje koszty malowania...
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Kraków

  

osiedla Krakowa:

  Aleja Kijowska Angel City Angel Plaza Apartamenty Kaskada Apartamenty Na Wierzchowinach 5 Apartamenty Pasternik Apartamenty Pod Magnoliami Apartamenty Przy Bulwarze Apartamenty Śródmieście - Łepkowskiego Apartamenty Wieniawski Atrium Verde Avangarda Biała Polana Bociana domowe pielesze Bocianie Gniazdo Bohomolca (Dom Bud) Bohomolca 1,3,5,7,9,11 (DOM-BUD) Bronowice Residence Brzoskwiniowa Bursztynowy Dom Cegielniana Residence Chełmońskiego City Park Cystersów Cztery Domy Dąbie Park Dom Pod kopcem Dożynkowa Elka Enklawa Łagiewnicka Enklawa na Woli Enklawa Prądnika Enklawa Twardowskiego Europejskie Fabryka Czekolady Fajny Dom Familijne Gant na Olszy Garden Residence Grota Roweckiego (Fronton) Halszki 28 Kamienica Nova Kapelanka / Brożka Kapelanka 6a Kijowska K. Wielkiego (Leopard) Klonowica (Wawel Service) Kłosowskiego 24 Krakowskie Przedmieście Krakowskie Wzgórza Ks. St. Pawlickiego Kuźnica Kołłątajowska Lea Residence Ludwinów Magnolie Malwy Mała Góra Mały Płaszów 4 Mały Płaszów 8 Mały Przewóz Melanitta Apartments Millenia Fort MojeM2 Mozarta Mój Dom Myśliwska Nad Wilgą Natansona Nordic House Nowe Dąbie (BRE.locum) Nowe Dąbie (SEMACO) Nowe Kliny Zacisze Nowy Przewóz Nowy Żabiniec Ogrody Żabińca Ogród Płaszów Osiedle Rodzinne Pasternik Plejady Pod Dębami Pod Fortem Polana Żywiecka - Apartamenty Prądnik Park Przemysłowa 15 Przy Parku Pszenna 5 Reduta Reduta 25 Rezydencja Focha Rua Bonita Salwator City Sentopark (Invest Park) Słoneczna Macedonia Słoneczne Miasteczko Słoneczne Wzgórze Słoneczny Dom Słoneczny Zakątek Start City Stella Nova Studio Art Deco Szwai Szylinga Śliczna Tarasy na Woli Tarasy Verona Torre Verona Trzy Ogrody Twardowskiego (Leopard) Twoje m Ugorek Ukryte Pragnienia Villa Galicja Villa przy Sapiehy Villa Rejtana 4 Ville pod Sikornikiem Walerego Sławka Wielicka Park Wierzbowa (Leopard) Wileńska 4 Willa Sowiniec Wiślane Tarasy Włoska 8A, 8B Wrocławska 80 Wyspiański Park Wzgórze Aleksandry Za Fortem Zachodnia 21 Zaczarowany Młyn Zielona Galicja Zielony Mostek Zielony Ruczaj Zielony Zakątek Zielony Złocień Złocień Złota Brama Złotych Orłów Żabiniec 6

dzielnice Krakowa:

  Bieńczyce Bieżanów-Prokocim Bronowice Czyżyny Dębniki Grzegórzki Krowodrza Łagiewniki-Borek Fałęcki Mistrzejowice Nowa Huta Podgórze Podgórze Duchackie Prądnik Biały Prądnik Czerwony Stare Miasto Swoszowice Wzgórza Krzesławickie Zwierzyniec

W REGIONIE:
Bochnia Chrzanów Kraków Nowy Sącz Nowy Targ Olkusz Oświęcim Tarnów Wieliczka Zakopane

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama